پورتال شهر مجازی کاشان

کودک داری

دانستنی هایی درباره ماساژ کودک

کودک داری
ماساژ دادن کودک روش بسیار جالبی است که با این کار کودک به خانواده اطرافش  محبت نشان میدهد و علاوه بر محبت فواید بسیار زیبادی برای نوزاد دارد و باعث راحتی بدن نوزاد میشود و اولین ارتباطی که کودک با محیط بیرون دارد همین ماساژ است که باعث اعتماد بنفس و آرامش کودک میشود با کلیک بر اد امه مطلب فوایدی که  برای ماساژ کودک وجوددارد اززبان کارشناسان باهم میخوانیمنخستین رابطه نوزاد با دنیای خارج از طریق لمس کردن حاصل می شود. (بیشتر…)

چگونه رنگ ها را به کودکان آموزش دهیم؟

کودک داری
چگونه رنگها را به کودکان آموزش دهیم؟ - آکاپرتال آکاايران سايت خبرگزاری آکا بخش بخش کودک قسمت رشد و تکامل کودک- چگونه رنگها را به کودکان آموزش دهیم؟چگونه رنگها را به کودکان آموزش دهیم؟کودکان دیر یا زود رنگ‌ها را از هم تشخیص می‌دهند. با این حال به شما کمک می‌کنیم راهکارهایی بیاموزید تا کودکتان در این مرحله سریع‌تر قدم بردارد. (بیشتر…)

کودکان خجالتی

کودک داری
تعداد قابل توجهی از کودکان پیش دبستانی که در خانه پرحرف و مطمئن به خود هستند در اجتماع به صورت وابسته به دیگران و خجالتی ظاهر می شوند. در اینجا به چگونگی کمک به آنها می پردازیم.در جشن تولدی که همه دوستان مریم 4 ساله با یکدیگر اوقات خوبی را می گذراندند او از پیوستن به جمع آنها خودداری می کرد. مادرش می گوید: «به جای این که با بچه ها بازی کند پای مرا محکم گرفته و گریه می کند.» او در جمع هرگز آرام و قرار ندارد و نمی تواند از بودن با دیگران لذت ببرد. (بیشتر…)

کاهش افسردگی بعد از زایمان

کودک داری
برای اینکه پس از زایمان دچار افسردگی نشوید، ماهی بخورید. تحقیقات نشان می دهند که بسیاری از زنان باردار دچار کمبود اسیدهای چرب امگا- 3 هستند. بر اساس مطالعات انجام شده در دانشگاه مونترال و مرکز تحقیقات مادر و کودک، کمبود امگا- 3 یکی از عوامل اصلی در بروز افسردگی پس از زایمان است. (بیشتر…)

فرزند دوّم، هووی فرزند اوّل

کودک داری
با ورود کودک دوّم به خانه، کودک اوّل احساس ناخوشایندی پیدا می‌کند. از یک طرف دوست دارد به او بپیوندد و از طرفی احساس می‌کند جایگاه خود را از دست داده است. حالا برادر یا خواهرجدید، مرکز توجه والدین شده است. پس بر روی تخت او می‌خوابد، اصرار دارد شیشه شیر را در دهان او بگذارید، نوزاد را در بغل گرفته محکم می‌فشارد. شما می‌توانید با کمی دقّت و حوصله مشکلات کودک را کاهش دهید. (بیشتر…)

بازی های خلاقانه برای کودکان ۲ ساله

کودک داری
استقلال در حال شکل‌گیری و علاقه‌ی کودک دو ساله‌ی شما به رنگ‌ها و سایر مفاهیم، در کنار افزایش گستره‌ی توجه او، این سن را به یک موقعیت عالی برای نقاشی و طراحی تبدیل می‌کند. شاید پیدا کردن فعالیت‌های سرگرم کننده‌ای که کودک را خسته نکنند برای شما چالش برانگیز باشد. به یاد داشته باشید که هرچند آنها به خصوص در مقایسه با مدتی قبل توانا به نظر می‌ٰرسند ولی بسیاری از توانایی‌های آنها هنوز در حال شکل‌گیری هستند. پس فعالیت‌های ساده به آنها بدهید تا هم کودک و هم خودتان لذت ببرید. ۱ بافت اشیااکثر نونهالان عاشق تجربه کردن احساس لمس چیزهای مختلف هستند، و به توصیه‌ی متخصصان رشد کودکان، بهتر است بگذارید بچه‌ها در هنگام تجربه کردن این احساس، کمی کثیف‌کاری کنند. حس لامسه یکی از راه‌هایی است که کودک شما با استفاده از آن جهان اطراف را می‌شناسد. رنگ‌های مخصوص دست بخرید و یا به کودک اجازه بدهید با چیزهایی مثل پو

اگر دوقلو دارید این مطلب را از دست ندهید

کودک داری
تربیت و بزرگ کردن دوقلوها یا چند قلوها امری دشوار است. با این حال با رعایت چند توصیه می توان این امر را کمی آسان کرد. نکاتی مهم برای والدینی که دوقلو دارند داشتن فرزندان دوقلو، یکی از اتفاق های شگفت انگیز خلقت است. با این حال بچه دار شدن به ویژه اگر دوقلو هم باشند می تواند کمی باعث نگرانی والدین شود. تربیت و بزرگ کردن دوقلوها یا چند قلوها امری دشوار است. با این حال با رعایت چند توصیه می توان این امر را کمی آسان کرد. تلاشی که در بزرگ کردن دوقلوها می کشید، ارزش دارد. زیرا آنها همیشه یک همبازی و مونس در تمامی مراحل زندگی شان خواهند داشت. آنها از سن پایین تقسیم کردن داشته هایشان را یاد خواهند گرفت. _ به والدین توصیه می شود که تمامی برنامه های نوزادانشان را ثبت کنند. در دفترچه ای، ساعت خواب، ساعت خورد و خوراک، عوض کردن پوشاک و… را وارد کنید تا آن ها را با هم اشتباه نگیرید. _ اگر می توانید یک خ