پورتال شهر مجازی کاشان

سالاد

سالاد آلزاس (فرانسه)

سالاد
 موادلازم :سیب زمینی پخته، پوست شده و نگینی شده = 1 کیلوآب مرغ یا آب قلم =1 پیمانهلبو ی کوچک رنده شده  =1عددتخم مرغ آب پز سفت= 2 عددخیار شور خورد شده  =1عددجعفری ساطوری شده = 2-3 شاخهسس مایونز  = 1 پیمانهسرکه =1قاشقنمک و فلفل= به میزان لازم طرز تهیه :سيب زمينی را در ظرف سالاد بريزيد و آب مرغ يا آب قلم داغ و سس مايونز و سركه را روی آن بدهيد و نمك و فلفل بپاشيد و بگذاريد خنك شود. سپس در يخچال بگذاريد تا ببندد. اين سالاد را گرم هم می خورند.

سالاد اندونزی

سالاد
مواد لازم : سیب زمینی = نیم كیلو گوجه فرنگی= 2 عدد متوسط نخود فرنگی = پخته 200 گرم كالباس = 300 گرم خیار شور = 300 گرم سس مایونز = به میزان لازم گل کلم پخته شده = 300 گرم هویج پخته شده = 250 گرم   طرز تهیه : ابتدا سیب زمینی ها را بپزید و به قطعات ریز خرد كنید. گوجه فرنگی، کالباس، خیارشور، گل کلم و هویج پخته را خرد کنید. سپس تمام مواد را با هم مخلوط نمایید. در صورت تمایل کلم بروکلی پخته شده هم می توانید اضافه کنید. سالاد را در یخچال قرار دهید و پس از گذشت حداقل 5 ساعت، سالاد را مصرف نمایید.

سالاد فرانسوی

سالاد
مواد لازم :کلم سفید=یک عدد کوچککالباس=2 ورقهکشمش=10-20 عددمغز گردو =5 عدد(خرد شده )سس سالاد(سس سفید،آبلیمو( به مقداری که باعث ترش شدن بیش از حد سالاد نشود)فلفل سیاه،نمک ..)هویج رنده شده = مقداری طرز تهیه : کلم سفید و کالباس را بصورت خلالی خرد کرده با کشمش و گرد و هویج رنده شده مخلوط می نمائیم و بعد سس را اضافه می کنیم. برای تزئین می توان از دو عدد گردو که به دو نیم شده استفاده کرد.این سالاد بسیار خوشمزه می باشد.

سیزر سالاد

سالاد
مواد لازم:سينه مرغ = 1 عددكاهو خرد شده = به مقدار لازمكلم برگ خلال شده = به مقدار لازمليمو = 2 عددآبليمو = 1 قاشق غذاخوريسس مايونز = 2 قاشق غذاخوريروغن زيتون = 2 قاشق غذاخوريقطعات نان سرخ شده = 2/1 ليوانروغن ذرت = به مقدار لازمپياز = 1  عدد بزرگسير = 1 حبهپنير چدار رنده شده = به مقدار لازم (بیشتر…)