پورتال شهر مجازی کاشان

مربا و ترشیجات

ترشي لبو

مربا و ترشیجات
مواد لازم:آب لبو              1 استكانلبو                  1 كيلوسركه             3 ليوانشكر               100 گرمطرز تهیه:لبوها را شسته با مقداري آب روي حرارت به مدت 5/1 ساعت مي پزيم سپس آنها را پوست گرفته با قالب كوچك شيريني قالب زده سپس سركه و آب لبو و شكر را روي حرارت گذاشته به مدت 3 دقيقه مي جوشانيم لبوها را داخل آن ريخته بعد از سرد شدن داخل شيشه دردار در يخچال قرار مي دهيم . اين ترشي بعد از 2 هفته قابل مصرف است.

مارمالاد سیب

مربا و ترشیجات
با پخته شدن آرام سیب‎ها‎ی تازه همراه با آب سیب، شکر و آب‎لیمو، مارمالاد سیب کاراملی لطیفی همانند ابریشم را برای شما ممکن می‌سازد. پودر دارچین طعم گرم و فوق العاده‎ای را به آن می‎بخشد.نکته‎ای برای منجمد کردن مارمالاد :مدت زمان فریز نگاه داشتن مارمالاد :تا 10 ماه. مارمالاد میوه پس از مدتی در فریزر تغییر رنگ می‎دهد و تیره می‎شود. (بیشتر…)

خیار ترشی شکم پر

مربا و ترشیجات
مواد لازم جهت تهیه خیار ترشی شکم پر برای 5 نفر:خیار                                5     عدد زیتون  بدون هسته              به میزان لازم  فلفل سبز                       به میزان لازم جعفری ریز خورد شده         به میزان لازمهویج                              به میزان لازم  کلم                              به میزان لازمنمک                              به میزان لازم سرکه سفید                   به میزان لازم برگ مو                          3  عدد  طرز تهیه:ابتدا زیتون جعفری هویج ریز شده و کلم را در غذاساز ریخته تا خیلی ریز شود سپس نمک و سرکه اضافه میکنیم و کنار میذاریم.مغز خیار را بوسیله قاشق چایخوری آرام خالی میکنیم و به موادمان اضافه اش میکنیم سپس خیار را با این مواد پر میکنیم.بعد آبی که بهش نمک و کمی آبلیمو ریختم روش میریزیم و چندعدد برگ مو (برگ انگور) میچینیم.این ترشی شور خیلی زود آماده می

به ترشی

مربا و ترشیجات
مواد لازم:به                      1 کیلو‌گرم سرکه                 ترجیحا سرکه سیب یک لیتر نمک طرز تهیه:به‌ها را شسته و خلال کرده و تخم و قسمت سفت وسط به را در آورید.روى دستمال بگذارید تا کمى نمشان گرفته شود، یک ساعت کافی است.سپس توى شیشه ریخته و کمى نمک را با سرکه ( من از سرکه سیب استفاده میکنم ) مخلوط و روى به‌ها بریزید.درب شیشه را محکم بسته و بگذارید 14 روز ترشی عمل بیاید.ترشى به نیاز به ادویه و یا سبزى معطر ندارد چون خود به عطر خوبى دارد و ترشى‌اش بسیار خوش طعم است.  

مربای شاتوت

مربا و ترشیجات
مواد لازم:شاتوت تازه              1 کیلوگرم شکر                      2 کیلوگرم وانیل                     نصف قاشق مربا خوری  طرز تهیه:در مرحله اول ابتدا باید شاتوت و شكر را به صورت لايه لايه در ظرف لعابي بريزيم و 24 ساعت در يخچال قرار مي‌‌دهيم تا شاتوت به خوبی آب بيندازد.در مرحله دوم توجه کنید که در مرباي شاتوت آب نمي‌‌ريزيم و شاتوت را روي حرارت ملايم قرار مي‌‌دهيم تا بجوشد بعد از جوشيدن بايد مواظب باشيم تا شربت آن سر نرود. در مرحله سوم حرارت را كم مي كنيم تا 15 دقيقه بجوشد و بعد وانيل را اضافه كرده و از روي حرارت مي‌‌داريم. در مرحله آخر هم کمی صبر کنید تا مربا خنک شود سپس آن را در شیشه بریزید و نوش جان کنید.

مربای زنجبیل

مربا و ترشیجات
مواد اولیه :زنجبیل تازه              ۲۵۰ گرمشکر                     ۴۰۰ گرمآبلیمو                    یک قاشق مرباخوریآب                       یک پیمانه طرز تهیه:زنجبیل را پوست کنده و به صورت خلالی خرد می‌کنیم، سپس آنها را سه مرتبه جوشانده و تلخی زنجبیل‌ها را می‌گیریم. شکر را با آب داخل قابلمه‌ای ریخته، روی حرارت قرار داده و می‌گذاریم تا به مدت پنج دقیقه بجوشد. پس از آن زنجبیل‌ را که تلخی آنها را گرفته‌ایم به مخلوط آب و شکر اضافه کرده و می‌گذاریم تا به مدت نیم ساعت روی حرارت بجوشند. در آخر آبلیمو را اضافه کرده و مربا را از روی حرارت برمی‌داریم.
ریزه کاری های پخت مربا

ریزه کاری های پخت مربا

مربا و ترشیجات
مربا را می توان در ظرف لعابی پخت تا به خوبی قوام پیدا کند. برای آن که بفهمید مربا قوام آمده است یا نه، یک قطره از آن را در لیوان آب سرد بریزید. اگر مربا ته ظرف رفت و از هم باز نشد، قوام آمده است.برای خوش رنگ شدن مرباهایی مثل هویج، به و سیب می توانید مقداری زعفران دم کرده به آن اضافه کنید. این کار باعث می شود رنگ و بوی مربا بهتر شود هم چنین با افزودن مقداری دانه هل، چوب دارچین، وانیل یا گلاب نیز می توان مربا را معطر کرد البته چوب دارچین را بعد از مدتی جوشیدن در مربا باید از ظرف خارج کرد.  اگر هنگام جوشیدن مربا یک تکه کوچک کره داخل آن بیندازید از تشکیل کف جلوگیری خواهد کرد. اگر مقداری آب جوشیده شده و آبلیمو را به مربای شکرک زده اضافه کنید و آن را دوباره بجوشانید، شکرک آن از بین می رود. اگر مربای شما کپک زد،کپک را به همراه یک لایه از مربا بردارید و آن را دوباره بجوشانید.  برای نگهداری طولانی