پورتال شهر مجازی کاشان

برزک

چهار فصل برزک


برزک از جمله شهرهای انگشت شمار دارای چهار فصل متمایز و زیبا می‏باشد.

بهار فصل شکفتن گلها و روییدن مخمل سبز زمین
در فصل بهار در دامنه رشته کوههای کرکس جایی که هر بیننده‏ ای را به تحسین وامی‏دارد مخملی سبز زمین را می‏پوشاند و درختان نیز بار شادی و نشاط بر شاخه‏ ها می‏نشانند و سفره سفید مهربانی را بر روی میهمانان خود می‏گسترانند و این در حالی است که زمزمه آب و نغمه پرندگان نوازشگر روح و جان انسان را جلا می‏دهد. در این موقع وقتی از لابلای درختان پر گل بهاری عبور می‏کنی و نسیم بهاری را حس می‏کنی گوئی در قطعه‏ ای از بهشت قدم می‏گذاری. فصل بهار در برزک پس از فرارسیدن نوروز آغاز می‏شود و سپیدی برف جای خود را به شکوفه‏ های سرخ و سفید بهاری می‏دهد و بر زمینش مخملی سبز همراه با رویش گلهای لاله آماده استقبال از میهانان طبیعت است و چه خرسندند مردم این شهر که در آخرین ماه فصل بهار زمینشان متبرک می‏شود با بازگشایی گلهای سرخ محمدی که نقشی بدیع و تزیینی زیباست بر کوچه باغهای این شهر. در این ماه فعالیت گلابگیران با شوری خاص آغاز می‏شود، جشنواره گل و گلاب برپا می‏شود و شهر خود را آماده و مهیا در انتظار گردشگران می‏بیند.

فصل تابستان،‌فصل میوه ها و سرسبزی
فصل تابستان فصل سرسبزی و و شادابی و فصل کار و تلاش است، فصل به بار نشستن درختان باغ و دشتها. در برزک انواع و اقسام میوه ‏ها به دست می‏ آید از شاه توت و آلو و گردو و بادام گرفته تا زردآلو و سیب و گلابی و … ، تابستان برزک دارای آب و هوائی لطیف و کوهستانی است که همواره در انتظار مسافران گرما زده از کویر است تا قدری در سایه سار درختان بیاسایند و صدای آبشارهای همیشه خروشان این شهر را بشنوند و قدری از آب چشمه‏ های زلال آن بنوشند و همواره صدای مردم مهمان نواز این شهر را بشنوند که می‏گویند برزک میزبان مهربان دوستداران طبیعت.

پاییز برزک تابلو نقاشی طبیعت
فصل پاییز فصل به بار نشستن ماهها تلاش کشاورزان است. پاییز فصل کوچ پرستوها است، کوچه باغ‏های برزک در پاییز با فرشی رنگین از برگهای الوان درختان پوشیده شده است و درختان، برگهای زرد و سرخ و ارغوانی را با وزش باد در هوا می‏ پراکنند و بر سر مسافرانشان گلریزان می‏کنند و چه زیباست وقتی که در این کوچه باغها قدم می‏گذاری و صدای خش خش برگها را در زیر پای می‏شنوی ناگاه نگاهت بر بلندای برزک می‏افتد و برف‏های پوشیده بر قله‏ های سر به فلک کشیده را مشاهده می‏کنی که آمدن فصل زمستان را گوشزد می‏کند.

زمستان همیشه سفید
مردم برزک نیز مانند همه ایرانیان با برگذاری مراسم شب یلدا به استقبال اولین سپیده زمستانی می‏روند و غالباً در این شب هدیه خداوندی، که همانا برف است را شاهد هستند.
زمستان برزک را همیشه پر از برف می‏بینی که این امر مسؤولین را بر آن داشت تا در تدارک پیست اسکی برزک باشند تا به گردشگران بگویند که همواره در کنار شهر کویری کاشان شهر کوهستانی برزک دارای چهار فصل متمایز و زیبا با بهترین نوع آب و هوا همواره مشتاق گردشگران در در طول سال است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *