پورتال شهر مجازی کاشان

بادرود

بادرود شهری تاریخی است در بخش امامزاده از شهرستان نطنز در استان اصفهان در مرکز ایران که در کوهپایه شمالی کوه کرکس قرار دارد. این بخش در ۱۳۵ کیلومتری شمال اصفهان، ۲۵ کیلومتری شمال نطنز، ۶۰ کیلومتری جنوب شرق کاشان و ۵۵ کیلومتری غرب اردستان در کنار شاهراه ترانزیت تهران – بندرعبارس و همچنین آزادراه قم – اصفهان قرار دارد.

بادرودباستان شناسان آثار تمدن ۶۰۰۰ ساله را در اطراف روستای اریسمان یافته‌اند. دیاکونوف در کتاب تاریخ ماد از حمله آشور ناسیراپال (پادشاه آشور) به بادرود نوشته‌است.

دو امامزاده آقا علی عباس(ع) و شاهزاده محمد(ع) (از فرزندان امام موسی کاظم(ع)) واقع در دل کویر در نزدیکی این شهر قرار دارد و هرساله زائران بسیاری به این امامزاده سفر می‌کنند.امامزاده آقاعلی عباس منزل محقق الدوله مربوط به عهد قاجار و پهلوی، خانه مدنی بادی، سرا موزه دکتر رهگشای، حمام نوغه،سایت اریسمان، قلعه مدبرالملک و منطقه باستانی تخت پادشاه ،اکو کمپ متین آباد خالدآباد و خانه‌های قدیمی و بادگیرهای اندک این شهر و… از امکان دیدنی بادرود می‌باشد. برگزاری جشنواره انار و جشنواره دو قلوها در این شهر از دیگر جاذبه‌های گردشگری می‌باشد.

محصول مهم شهر بادرود انار است که به خارج از کشور هم صادر می‌شود. پس از انار میوه‌هایی مانند انجیر، انگور و سیب هم در آن تولید می‌شود. وهم چنین صیفی جات نظیر: خیار – طالبی و خربزه هم در سطح بالایی کشت و برداشت می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *